Apartmány se nacházejí ve velice atraktivní oblasti podhůří Jeseníků v centru malebného městečka Velké Losiny. Poloha apartmánů nabízí pestrou škálu aktivit v okolí. Vybrali jsme pro Vás jedny z nejzajímavějších.

Níže najdete tipy na:

  • Sportovní aktivity
  • Možnosti relaxace
  • Kulturní památky a tipy na výlet

Sportovní aktivity

Termální park Velké Losiny

Unikátní termální park, jediný svého druhu v České republice, který nabízí devatero termálních bazénů, vodní atrakce, čtyři typy saun, masáže a mnoho dalších atrakcí pro Vás i Vaše děti.

Ski areál KOUTY

Nový lyžařský areál v Koutech nad Desnou disponující šestisedačkovou lanovkou a nejdelší sjezdovkou v ČR.

Web kamera Holiday info

Ski areál FIGURA – PRADĚD

Lyžařské středisko s šesti vleky, řadou možností stravování i ubytování na svazích Pradědu.

Web kamera Holiday info

Ski areál ČERVENOHORSKÉ SEDLO

Jeden z nejoblíbenějších skiareálů v ČR s osmi vleky a nočním lyžováním.

Web kamera Holiday info

Ski areál PŘEMYSLOV

Patří mezi nejmodernější lyžařská střediska v oblasti Jeseníků. Byl vybudován v letech 2006 – 2007 za spoluúčasti finančních prostředků Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Evropské unie.

Web kamera Holiday info

Ski areál KOCIÁN

Lyžování přímo v Loučné nabízí ski areál Kocián.

Ski areál KAREŠ

Lyžařské středisko se třemi vleky a nočním lyžováním. Vhodné pro méně náročné lyžaře.

Možnosti relaxace

Areál zdraví Velké Losiny

Víceúčelová hala, dětské hřiště a odpočinková zóna.

Aquacentrum Šumperk

Koupaliště, krytý bazén, tobogán, dětský bazén, masáže, finská sauna.

Koupaliště a krytý bazén Zábřeh

Pěší a běžecké trasy

Rybolov

Tenisové kurty

Cyklostezky

Možnost stravování v přilehlé restauraci

Infocentrum s internetovým připojením

Sportovní potřeby / Půjčovna

Rehabilitační ordinace

Obchod

Cukrárna

Kulturní památky a tipy na výlet

Zámek Velké Losiny – Za panování Žerotínů došlo ve Velkých Losinách k značnému rozkvětu a to obzvláště po roce 1562, kdy se vykoupil Šumperk a zdejší pevnost se stala centrem panství. Období rozkvětu bývá spojováno hlavně s Janem mladším ze Žerotína, který dal na místě pevnosti zbudovat renesanční zámek, nechal postavit papírnua a byl postaven také luteránský kostel, jehož součástí byla i škola.

Ruční papírna Velké Losiny

Papírenskou manufakturu dal vybudovat v místech bývalého obilního mlýna Jan mladší ze Žerotína. Podle svědectví pramenů zahájila papírna výrobu jako jeden z podniků rozvíjejícího se vrchnostenského hospodářství někdy v rozmezí let 1591 – 1596.

Termální koupaliště a lázně Velké Losiny

Termální lázně Velké Losiny zahájily provoz od 1. května 2010 venkovního termálního koupaliště. Přijeďte se také vy vykoupat v teplé termální vodě a vyzkoušejte léčivé účinky na vlastní kůži. Dále v areálu termálního koupaliště můžete využít kromě plaveckého bazénu s termální vodou i malý termální bazén pro děti, k dispozici jsou šatny a stánek s rychlým občerstvením.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně

Celá elektrárna byla postavena v průběhu let 1978 – 96. Poměrně dlouho trvající stavba nakonec umožnila montáž úplně jiného a mnohem modernějšího vybavení, než bylo původně zamýšlené. Předně byly místo čtyřech přečerpávacích turbín instalovány jen dvě výkonnější a venkovní transformovna na vysoké napětí byla použita v současně nejmodernějším zapouzdřeném provedení. Takže je, vzhledem k výkonu, neuvěřitelně malá. S výjimkou zmíněné transformovny jsou veškerá ostatní zařízení naší výroby a jako technik si klidně mohu dovolit říci, že máme na co být pyšní. Mimochodem, použité turbíny jsou prototypy a ve své době patřily mezi několik nejvýkonnějších reverzních soustrojí na světě.

Renesanční zámek Velké Losiny

Na dolním okraji obce Velké Losiny stojí překrásný zámek, který je jednou z nejkrásnějších ukázek moravské renesanční architektury. Temnou stránkou zámku je, že v 17. století neblaze proslul čarodějnickými procesy.

Hrad Bouzov

Založen na počátku 14. století.

Divadlo Šumperk

Divadlo Šumperk je profesionální divadelní scéna s činoherním souborem.

Dřevěný kostelík Maršíkov

Dřevěný kostelík Žárová

Kostel sv. Jana Křtitele